Rekenen oefenen

Hoeveel moet je betalen?

Voorbeeld

De ouders van Ilse hebben uitgerekend dat ze 20 kilo gras nodig hebben voor de tuin.  

 Actie!
€3,55 per 5 kilo gras.


rekenen, vermenigvuldigen, contextsommen, redactiesommen, uitleg, betalen

Hoeveel moeten de ouders van Ilse betalen voor 20 kilo gras?

 

5 kilo gras kost €3,55. Je kunt nu handig en snel uitrekenen  hoeveel je moet betalen voor 20 kilo gras.



Om van 5 kilo naar 20 kilo te gaan, kun je het getal 5 vermenigvuldigen met 4. Omdat je het getal 5 hebt vermenigvuldigd met 4, doe je dit ook met het bedrag €3,55. 

 

Een andere manier om uit te rekenen hoeveel de ouders van Ilse moeten betalen is om een verhoudingstabel te gebruiken. 



De regel voor een verhoudingstabel is als volgt: Dat wat je met het getal boven de streep doet, doe je ook met het getal onder de streep. Vermenigvuldig je boven de streep met 2 (x 2), dan met je dit onder de streep ook doen.

 

Hoeveel moet je betalen?
  • Soms moet je verschillende stappen zetten om erachter te komen hoeveel je voor iets moet betalen.
  • Om uit te rekenen hoeveel je voor iets moet betalen, kun je verschillende manieren gebruiken. Je kunt gebruik maken van handig rekenen, een verhoudingstabel, basisbewerkingen als optellen, aftrekken, vermenigvuldigen en delen. 
  • Welke manier je gebruikt, hangt af van wat jij prettig vindt!

 

Online oefenen met dit onderwerp